VV Międzynarodowe Mistrzostwa WielkopolskiPozBruk Open 2004

Ryszard Grobelny

Ryszard Grobelny

Szanowni Państwo,

Z radością pragnę powitać wszystkich gości przybyłych na V Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie, które po raz kolejny odbędą się na obiektach sportowych Akademickiego Związku Sportowego.

Miasto Poznań wielokrotnie było areną sportowych zmagań w wielu dyscyplinach. Duch rywalizacji i współzawodnictwa widoczny jest jednak nie tylko w postawie i wynikach samych sportowców, ale i w zachowaniu widowni, która wspólnie z za-wodnikami przeżywa ich zwycięstwa i porażki.

Mistrzostwa z pewnością dostarczą Państwu wielu emocji. Warto jednakże spojrzeć na stolicę Wielkopolski także i z innej strony. Poznań, słynne miasto targowe, przyciąga swoją bogatą ofertą kulturalną wielu miłośników sztuki. Dla licznych turystów niezwykle atrakcyjne są poznańskie zabytki. W okresie letnim, niemalże na każdym kroku, rozbrzmiewa wielojęzyczny gwar. Serdecznie zapraszam zatem do zwiedzania Poznania, który w roku jubileuszowym 750-lecia lokacji jest jeszcze piękniejszy niż zwykle.

Życzę wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji z udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie i pięknych chwil związanych z pobytem w naszym mieście.

Ryszard Grobelny
Prezydent Miasta Poznania